16.9 C
Malta
Çarşamba, Nisan 17, 2024
spot_img
spot_img

Erdoğan’ın kabine toplantısı ardından açıklaması: Yeni bir anayasa hakkında tartışmanın vakti geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 2 saat süren kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. Erdoğan, “Belki de Türkiye’nin yeni bir anayasayı tartışmasının zamanı gelmiştir.” dedi.

“Cumhur İttifakı’ndaki ortağımızla bir anlayış birliğine varmamız halinde önümüzdeki dönemde yeni anayasa için harekete geçebiliriz.” ifadesini kullanan Erdoğan, “Anayasa çalışmaları şeffaf şekilde gerçekleştirilmesi ve ortaya çıkan metnin de mutlaka milletin takdirine sunulması gerekir.” diye konuştu.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları:

“Anayasa çalışması terör örgütüyle irtibatlı kesimlerin gölgesinde ülkesiyle kalbi bağlantısı kopuk isimlerle yürütülebilecek bir iş değildir.

Çok yakında (ekonomi ve hukuk) reform paketlerimizin felsefesini, amaçlarını, hedeflerini ve faaliyet başlıklarını içeren kapsamlı çalışmayı kamuoyuyla paylaşacağız.

Her kim ‘bu ülkede yeni reforma ihtiyaç yoktur’ derse o kişi Türkiye’den de dünyadan da toplumdan da bihaberdir.

Yüksek enflasyonun hem üretici hem de tüketici cephesinde oluşturduğu tahribatın farkındayız. Gıda enflasyonu en büyük tehditlerden biridir.

Tarla veya fabrikayla market arasındaki fiyat farklarının ekonomik gerekçelerle izah edilemeyecek seviyelere çıkması bizi de rahatsız ediyor.

Yılın ikinci yarısında dünyadaki gelişmeler ve ülkemizde aldığımız tedbirlerle gıda fiyatlarındaki oynaklığın azalacağını düşünüyoruz.

Üç beş açgözlü tüccarın milletimize ekmeğini ve aşını zehir etmesine izin veremeyiz.

1 Şubat 2021 / Malta

Kaynak: euronews

Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz