26.9 C
Malta
Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img
spot_img

Koronavirüs aşısını geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahin’den İngiltere’deki mutasyonla ilgili açıklama

22 Aralık 2020 / Malta

BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin, İngiltere’de görülen yeni mutasyona karşı da Pfizer/BioNTech aşısının etkili olacağını belirtti.

Koronavirüs aşısını geliştiren BioNTech’in üst yöneticisi olan Prof. Dr. Uğur Şahin, küresel çapta panik yaratan koronavirüs varyantına karşı geliştirdikleri aşının etkili olacağı konusunda emin olduğunu ifade etti.

ABD ilaç devi Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşıya Avrupa Birliği tarafından onay verilmesinden kısa bir süre sonra Bild TV’ye konuşan Prof. Dr. Şahin, BioNTech şirketinin mutasyonu ilerleyen günlerce inceleyeceğini fakat meseleye itidalli yaklaştığını ifade etti.

Henüz koronavirüs aşısı olmadığını fakat olmak istediğini ifade eden Uğur Şahin, ‘çalışanlarının işlerine devam edebilmeleri için aşılanmalarının daha önemli olduğunu’ da sözlerine ekledi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, İngiltere’de ortaya çıkan yeni koronavirüsün yüzde 70 daha hızlı yayılan bir türüne ilişkin endişe edilecek bir durum olmadığını belirterek, bunun virüs evriminin normal bir parçası olduğunu açıklamıştı.

Kaynak: artıgerçek

 

Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz