21.9 C
Malta
Pazar, Mayıs 19, 2024
spot_img
spot_img

Köyde yaşamak isteyene faizsiz devlet kredisi

23 Kasım 2020 / Malta

Türkiye’de köyden kente göçün azaltılarak büyükşehirlerde her geçen gün zorlaşan yaşam koşulları nedeni ile tersine göç başlatmak için atılan imzalar ile “Köyde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi” hayata geçirilmişti. İllerin valilikleri, Ziraat Bankası, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan ortak protokol kapsamında köyde yaşamayı kabul eden ve aranılan şartları taşıyan kişilere 150 bin lira ipoteksiz, faizsiz kredi desteği sağlanacak.

Düzenlenen kredi kampanyası hakkında açıklama yapan T.C. Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticisi Dr. Murat Serdar BULUT “Bugün Sivas Valiliği ile Ziraat Bankası olarak “Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘SÜRÜ’ Nedenim Var Projesi” protokolünü imzalamak için bir arada bulunuyoruz. Bu projedeki amaç öncelikle köylümüzün köyünde kalmasını sağlamak köylümüze yeterli geliri sağlayacak bir üretim imkanı yaratmak ve Ülkemizin kırmızı et tedariğinde koyunculuğun önemini ortaya koymak.

Bu projede tek dileğimiz gerçekten üretim yapacak üreticilerimizin bu projeden yararlanmasını sağlamaktır. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bize yararlanmak isteyen üreticilerin listesini iletti, protokol sonrasında oluşturacağımız sistemli bir uygulama ile kredilerimizi kullandırmaya başlayacağız” sözleri ile protokol imzalanan illerde kredi başvurularını almaya başlayacaklarını dile getirdi. Proje kapsamında kendi sürüsünü köyünde kuran kişilere 150 bin lira ipoteksiz, faizsiz kredi desteği sunulacak.

150 BİN TL FAİZSİZ KREDİ ALMAK İSTEYENLER İÇİN KÖYDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  1. Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması,
  2. Başvuru tarihi itibari ile faal olarak küçükbaş hayvancılık yapıyor olmak ya da daha önce küçükbaş hayvancılık yapmış olmak,
  3. Hibe para desteği almak için başvuru yapmış olduğu ilde ikamet ediyor olmak,
  4. Proje kapsamında alacağı hayvanlarla birlikte işletmesindeki dişi küçükbaş hayvan varlığını asgari 100 (yüz) başa ulaştırmalı. Yani kullanılan kredi kapsamında verilen 150 bin liralık faizsiz destek ile alınan küçükbaş hayvan sayısının en az 100 olması ve bu rakamdan aşağıya düşürülmemesi.

Faizsiz 84 ay vadeli 150 bin TL kredi almak isteyen kişiler  başvuruları Türkiye genelinde yer alan Tarım İl Müdürlükleri üzerinden yapılacak. Herkes yaşamış olduğu il ve ilçede yer alan tarım il müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunarak yukarıda yer alan kriterleri taşıdığını kanıtlayarak destek kredisi alma imkanı elde edecek.

Kaynak: Emlak365

Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz