<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>tam zamanlı çalışan sayısı Archives - Malta Haber</title>
	<atom:link href="https://www.maltahaber.com/tag/tam-zamanli-calisan-sayisi/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link></link>
	<description>Malta&#039;nın Türkçe Sesi</description>
	<lastBuildDate>Sat, 15 Apr 2023 03:40:20 +0000</lastBuildDate>
	<language>tr</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=6.9.1</generator>

<image>
	<url>https://www.maltahaber.com/wp-content/uploads/2020/04/favicon.ico</url>
	<title>tam zamanlı çalışan sayısı Archives - Malta Haber</title>
	<link></link>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image> 
	<item>
		<title>Malta’da tam zamanlı çalışanların sayısı 263 bin 423’e yükseldi!</title>
		<link>https://www.maltahaber.com/maltada-tam-zamanli-calisanlarin-sayisi-263-bin-423e-yukseldi/</link>
					<comments>https://www.maltahaber.com/maltada-tam-zamanli-calisanlarin-sayisi-263-bin-423e-yukseldi/?noamp=mobile#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Reşit Şahin]]></dc:creator>
		<pubDate>Sat, 15 Apr 2023 03:40:20 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Ekonomi]]></category>
		<category><![CDATA[Haber]]></category>
		<category><![CDATA[işgücü piyasası]]></category>
		<category><![CDATA[jobsplus]]></category>
		<category><![CDATA[malta]]></category>
		<category><![CDATA[NSO]]></category>
		<category><![CDATA[tam zamanlı çalışan sayısı]]></category>
		<category><![CDATA[ulusal istatistik ofisi]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://www.maltahaber.com/?p=36110</guid>

					<description><![CDATA[<p>15 Nisan 2023 Malta’da son bir yılda tam zamanlı işte çalışanların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 7.9 artışla 263 bin 423 kişiye ulaştı. Ulusal İstatistik Ofisi (NSO) istihdam kurumu Jobsplus tarafından sağlanan işgücü piyasasına ilişkin verilerden hazırladığı raporu paylaştı. Geçtiğimiz Kasım ayında Malta’da imalat, idari ve destek hizmet faaliyetleri, konaklama ve yemek hizmetleri faaliyetleri, [&#8230;]</p>
<p>The post <a href="https://www.maltahaber.com/maltada-tam-zamanli-calisanlarin-sayisi-263-bin-423e-yukseldi/">Malta’da tam zamanlı çalışanların sayısı 263 bin 423’e yükseldi!</a> appeared first on <a href="https://www.maltahaber.com">Malta Haber</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><span style="font-family: Calibri, sans-serif;"><span style="font-size: medium;">15 Nisan 2023</span></span></p>
<p><span style="font-family: Calibri, sans-serif;"><span style="font-size: medium;">Malta’da son bir yılda tam zamanlı işte çalışanların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 7.9 artışla 263 bin 423 kişiye ulaştı.</span></span></p>
<p><span style="font-family: Calibri, sans-serif;"><span style="font-size: medium;">Ulusal İstatistik Ofisi (NSO) istihdam kurumu Jobsplus tarafından sağlanan işgücü piyasasına ilişkin verilerden hazırladığı raporu paylaştı.</span></span></p>
<p><span style="font-family: Calibri, sans-serif;"><span style="font-size: medium;">Geçtiğimiz Kasım ayında Malta’da imalat, idari ve destek hizmet faaliyetleri, konaklama ve yemek hizmetleri faaliyetleri, profesyonel, bilimsel ve teknik faaliyetler dahil olmak üzere birçok sektörde tam ve yarı zamanlı işleri artmaya devam ediyor.</span></span></p>
<p><span style="font-family: Calibri, sans-serif;"><span style="font-size: medium;">Verilere göre tam zamanlı kayıtlı istihdam özel sektörde 19 bin 860 kişi artarak 211 bin 21 olurken kamu sektörü tam zamanlı istihdamı 333 kişi azalarak 51 bin 385’e geriledi.</span></span></p>
<p><span style="font-family: Calibri, sans-serif;"><span style="font-size: medium;">Kasım 2021’e göre tam zamanlı serbest meslek sahibi olarak kayıtlı kişi sayısı 563 kişi; çalışan olarak kayıtlı kişi sayısı ise 18 bin 964 kişi arttı.</span></span></p>
<p><span style="font-family: Calibri, sans-serif;"><span style="font-size: medium;">Tam zamanlı bir işte de çalışan yarı zamanlı çalışanların sayısı ise 2021 yılının aynı ayına göre yüzde 9.7 artışla 38 bin 791’e yükseldi.</span></span></p>
<p><a href="https://tvmnews.mt/en/news/full-time-workers-in-the-private-sector-increase-by-10-4/"><span style="font-family: Calibri, sans-serif;"><span style="font-size: medium;">TVM </span></span></a></p>
<p>The post <a href="https://www.maltahaber.com/maltada-tam-zamanli-calisanlarin-sayisi-263-bin-423e-yukseldi/">Malta’da tam zamanlı çalışanların sayısı 263 bin 423’e yükseldi!</a> appeared first on <a href="https://www.maltahaber.com">Malta Haber</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.maltahaber.com/maltada-tam-zamanli-calisanlarin-sayisi-263-bin-423e-yukseldi/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Malta’da kadınlar erkeklere göre daha az maaş alıyor</title>
		<link>https://www.maltahaber.com/maltada-kadinlar-erkeklere-gore-daha-az-maas-aliyor/</link>
					<comments>https://www.maltahaber.com/maltada-kadinlar-erkeklere-gore-daha-az-maas-aliyor/?noamp=mobile#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Reşit Şahin]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 23 Jun 2022 08:43:44 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Ekonomi]]></category>
		<category><![CDATA[Haber]]></category>
		<category><![CDATA[brüt yıllık maaş]]></category>
		<category><![CDATA[Erkek çalışanların maaşı]]></category>
		<category><![CDATA[Gozo]]></category>
		<category><![CDATA[harcanabilir hane geliri]]></category>
		<category><![CDATA[Kadın çalışan maaşları]]></category>
		<category><![CDATA[malta]]></category>
		<category><![CDATA[ortalama yıllık maaş]]></category>
		<category><![CDATA[tam zamanlı çalışan sayısı]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://www.maltahaber.com/?p=31289</guid>

					<description><![CDATA[<p>23 Haziran 2022 Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre 2020 yılında Malta’da ortalama yıllık maaş 18 bin 913 Euro olurken kadın çalışanlar erkek çalışanlara göre daha düşük maaş alıyor. Malta Ulusal İstatistik Ofisi (NSO) en yüksek brüt yıllık ortalama maaşların erkekler için 22 bin 198 Euro kadınlar için ise 19 bin 219 Euro olduğunu açıkladı. 2020’de [&#8230;]</p>
<p>The post <a href="https://www.maltahaber.com/maltada-kadinlar-erkeklere-gore-daha-az-maas-aliyor/">Malta’da kadınlar erkeklere göre daha az maaş alıyor</a> appeared first on <a href="https://www.maltahaber.com">Malta Haber</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>23 Haziran 2022</p>
<p>Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre 2020 yılında Malta’da ortalama yıllık maaş 18 bin 913 Euro olurken kadın çalışanlar erkek çalışanlara göre daha düşük maaş alıyor.</p>
<p>Malta Ulusal İstatistik Ofisi (NSO) en yüksek brüt yıllık ortalama maaşların erkekler için 22 bin 198 Euro kadınlar için ise 19 bin 219 Euro olduğunu açıkladı.</p>
<p>2020’de tam zamanlı olarak 217 bin 36 kişi çalışırken çalışanların yüzde 79.3’ü özel sektörde çalıştı.</p>
<p>Malta ve Gozo&#8217;da en yaygın hane büyüklüğü ise iki kişilik haneler olurken ortalama hane halkı harcanabilir geliri en yüksek Batı bölgesinde 38 bin 365 Euro; en düşük ortalama hane halkı harcanabilir geliri 28 bin 318 Euro ile Kuzey Liman bölgesinde kaydedildi.</p>
<p><a href="https://www.maltatoday.com.mt/news/national/117426/workers_earned_an_average_18900_salary_in_2020_according_to_nso_study?fbclid=IwAR3l_EteVFWbnbjFttXmSxy9xOQVb2ba0mxrZiyR7-0l0EIpoiNwg1Gc-6Y&amp;fs=e&amp;s=cl#.YrQfUXZBzIW">Malta Today</a></p>
<p>The post <a href="https://www.maltahaber.com/maltada-kadinlar-erkeklere-gore-daha-az-maas-aliyor/">Malta’da kadınlar erkeklere göre daha az maaş alıyor</a> appeared first on <a href="https://www.maltahaber.com">Malta Haber</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.maltahaber.com/maltada-kadinlar-erkeklere-gore-daha-az-maas-aliyor/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Malta’da tam zamanlı çalışan sayısı yüzde 4.2 arttı</title>
		<link>https://www.maltahaber.com/maltada-tam-zamanli-calisan-sayisi-yuzde-4-2-artti/</link>
					<comments>https://www.maltahaber.com/maltada-tam-zamanli-calisan-sayisi-yuzde-4-2-artti/?noamp=mobile#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Reşit Şahin]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 13 May 2022 10:20:50 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Ekonomi]]></category>
		<category><![CDATA[Haber]]></category>
		<category><![CDATA[2021 Aralık iş gücü]]></category>
		<category><![CDATA[kamu çalışan sayısı]]></category>
		<category><![CDATA[malta]]></category>
		<category><![CDATA[Malta yarı zamanlı çalışan sayısı]]></category>
		<category><![CDATA[NSO]]></category>
		<category><![CDATA[tam zamanlı çalışan sayısı]]></category>
		<category><![CDATA[toplam çalışan sayısı]]></category>
		<category><![CDATA[ulusal istatistik ofisi]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://www.maltahaber.com/?p=30450</guid>

					<description><![CDATA[<p>13 Mayıs 2022 Malta’da 2021 Aralık ayında tam zamanlı çalışanların oranı geçen yıl Aralık ayına göre yüzde 4.2 artışla 243 bin 14 kişi oldu. Tam zamanlı işlerde en büyük artış konaklama ve hizmet sektöründe yaşanırken yarı zamanlı işlerde en büyük artış teknoloji ve bilim sektöründe yaşandı. Malta Ulusal İstatistik Ofisi (NSO) 2021 Aralık sonu itibariyle geçen [&#8230;]</p>
<p>The post <a href="https://www.maltahaber.com/maltada-tam-zamanli-calisan-sayisi-yuzde-4-2-artti/">Malta’da tam zamanlı çalışan sayısı yüzde 4.2 arttı</a> appeared first on <a href="https://www.maltahaber.com">Malta Haber</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>13 Mayıs 2022</p>
<p>Malta’da 2021 Aralık ayında tam zamanlı çalışanların oranı geçen yıl Aralık ayına göre yüzde 4.2 artışla 243 bin 14 kişi oldu. Tam zamanlı işlerde en büyük artış konaklama ve hizmet sektöründe yaşanırken yarı zamanlı işlerde en büyük artış teknoloji ve bilim sektöründe yaşandı.</p>
<p>Malta Ulusal İstatistik Ofisi (NSO) 2021 Aralık sonu itibariyle geçen yıl Aralık ayına göre tam zamanlı çalışanların oranı yüzde 4,2, yarı zamanlı çalışanların oranının ise yüzde 9,9 arttı.</p>
<p>İstihdamdaki en büyük artış 1.404 işçi artışıyla konaklama sektöründe görüldü.Tam zamanlı işlerde ikinci en büyük artış 1.276 işçi ile inşaat sektöründe gerçekleşti.</p>
<p>Özel sektörde tam zamanlı toplam çalışan sayısı 191 bin 728 olurken kamuda ise kayıtlı 51 bin 486 kişi oldu.</p>
<p>Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre yarı zamanlı işlerde en büyük artış 997 yeni işçi ile bilim ve teknik iş sektöründe yaşanırken konaklama sektörü 811 yeni işçi ile ikinci sırada geldi.</p>
<p>Yarı zamanlı çalışan toplam kişi sayısı, 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 13,9 artışla 36 bin 279 kişi olarak kaydedildi.</p>
<p><a href="https://maltadaily.mt/full-time-workers-in-malta-increase-by-4-2-while-part-timers-up-by-9-9/">Malta Daily</a></p>
<p>The post <a href="https://www.maltahaber.com/maltada-tam-zamanli-calisan-sayisi-yuzde-4-2-artti/">Malta’da tam zamanlı çalışan sayısı yüzde 4.2 arttı</a> appeared first on <a href="https://www.maltahaber.com">Malta Haber</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.maltahaber.com/maltada-tam-zamanli-calisan-sayisi-yuzde-4-2-artti/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
	</channel>
</rss>
